Gündem

İstanbul Eyüpsultan’da kedi katliamı

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen olayda Sinan Bişkin adlı bir vatandaş iddialara göre  Yeşilpınar Mahallesi’nde  kedileri beslemek için metruk binanın bulunduğu arsaya gittiğinde arsada 4’ü yavru 7 kedinin parçalanmış halde olduğunu gördü.

Gördüğü manzara karşısında şok olan Sinan Bişkin durumu hemen polis ve belediye ekiplerine bildirirken o anları cep telefonu ile kaydederek sosyal medyada paylaşırken ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevrede inceleme yaptı.

Metruk binada yapılan araştırma sonrasında belediye ekipleri tarafından metruk binanın yıkıldığı öğrenilirken arsa üzerinde 4 yavru kedinin annesi olduğu öğrenilen bir kedinin de yavrularını aradığı görüldü.

Muhalle sakinlerinin yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını ve bu olayı gerçekleştiren kişilerin bulunarak cezalandırılmalarını istedi.

Arsada kedileri besleyen Sinan Bişkin, “Boş arsada bulunan kedileri besliyordum. Sabaj kediler belemeye gittiğimde bir çok kedinin öldürülmüş olduğunu, bazılarının kafasının kesilmiş olduğunu görünce durumu hemen yetkililere haber verdim. Annesi gelmiş burada yavrularını arıyor. Bu anların videolarını çekerek gerekli yerlere gönderdim. Hayvan hakları ile ilgili kanunun bir an önce çıkmasını istiyorum” dedi.

Mahallede esnaflık yapan bir vatandaşta “Bu kediler mahallemizin kedileri. Tüm mahalle halkı bunları besliyordu. Yavru kedilerin ne zararı olabilir ki? Burada kedilerin kafalarının kesilerek atıldığını gördüğümüzde büyük şok yaşadık. Bu olay akıl alacak gibi değil. Bazen kediler dükkanlarımızın önüne geldiklerinde onlara yiyecekleri bir şeyler vererek besliyorduk. Sokak hayvanlarının bu soğuk kış günlerinde yaşaması daha zor. Yapılan katliamı şiddetle kınıyorum” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close