Dünya

Litvanya bu skandalı konuşuyor

Avrupa’da son birkaç yıldır eşcinsel evliliklere karşı olan siyasilerin eşcinsellerle yakalanmaları ile çalkalanırken eşcinsel evliliklere karşı olan ve bu konuda siyasileri destekleyen halk tarafından adeta sosyal medyada linç yaşamaya devam ediyorlar.

Belçika’nın Brüksel kentinde bir eşcinsel barda düzenlenen yasa dışı seks partisine Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Jozsef Henüz Szajer’ katılmış ve bu olayın önce sosyal medyada ardından basında yer almasın şoku daha devam ederken bu olaya benzer bir olay da Litvanya’da yaşandı.

Litvanya’da siyasi kariyeri boyunca eşcinsellik karşıtı açıklamalarıyla tanınan politikacı Petras Grazulis’in Zoom uygulamasıyla yapılan toplantı sırasında ekranda Grazulis’in arkasında yarı çıplak halde bir kişinin görülmesi merak uyandırdı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Litvanyalı politikacının arkasında yarı çıplak olarak çıkan kişi katılımcılardan özür dilerken ekrana yansıyan yarı çıplak haldeki gencin oğlu olduğunu ve kendisine bilgisayar konusunda yardımcı olmak için yanında olduğunu söyledi.

Zoom’daki toplantıya katılan katılımcılardan birisinin bu açıklamaya çok inanmadığını söylemesi üzerine Litvanyalı politikacı bu kez de ‘arkamdaki yarı çıplak gözüken kişi gazeteci dostum ve arkadaşım Andius Tapinas” açıklamasını yaptı.

Grazulis, gazeteci Tapinas’ın görüntüye uzaktan müdahale edip arkasındaki kişinin görüntüsünü çıplak bir adamla değiştirdiğini ileri sürdü.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close