Gündem

Çocuklara cinsel istismarda bulunan bakkala 31 yıl hapis

Zonguldak’ın Ereğli’de uzun yıllardır bakkallık yapan 40 yaşındaki H.K.’nin, bakkal dükkanına gelen çocuklara çikolata ve şeker vererek cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Bakkal dükkanında cinsel istismara uğrayan çocuklardan birinin durumu anlattığı ailesinin polise başvurması üzerine H.K., 13 Mart günü gözaltına alındı. H.K hakkında yaşları 4 ile 15 arasında değişen 8 çocuğun ailesi şikayetçi oldu.

H.K hakkında  ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından dava açılırken tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.K. hakkında açılan dava Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken hakkındaki suçlamaları H.K. kabul etmedi.

Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi  H.K. hakkında  7 çocuğa karşı suçlamalarla ilgili kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verirken mahkeme heyeti bir çocuğa karşı ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından H.K.’yi toplam 31 yıl hapis cezasına çarptırdı.

H.K hakkında mahkeme heyeti gerekçeli kararında sanığın cep telefonunda, Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nce çocuk pornografisi ve bir çocuğa istismarın yer aldığı görüntüler ile çocuk seks hikayesi araması yapıldığının tespit edildiği kaydedildi.

Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından hazırlanan raporu kabul etmeyen H.K.’nin görüntü ve videoların telefonuna yanlışlıkla indiğini söylediği anlatılan gerekçeli kararda, sanığın savunmasına itibar edilemeyeceği ifade edildi.

Mahkeme heyeti, sanığın duruşmalarda mahkemeye yardımcı olmayan tutum ve davranışları ile hapis cezasının ıslah edici özelliğinin dikkate alınarak, cezada indirim uygulamadığını belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close