Dünya

Japonya’da Twitter katiline idam

Japonya’da Takahiro Shiraishi Twitter’de iki farklı hesap açara intihara meyilli kadınları evine çekmeye başladı. Açılan hesaplardan bir tanesinde kendisini intihara meyilli kadınlara ölmelerinde yardımcı olabilecek bir ‘intihar gurusu’ olarak tanıtan Shiraishi, diğer hesabında ise karşılıklı intihar anlaşması yapılabilecek kimsesiz birisi olarak tanıttı.

Twitter üzerinden tanıştığı 15-26 yaşındaki kız çocuklarını 2017 yılının Ağustos ayından Ekim ayına kadar evine davet eden Shiraishi evine gelen genç kadınlara cinsel saldırıda bulunurken bu süreçte 9 kadını öldürdü. Shiraishi’nin kurbanları arasında bir erkek bulunduğu da öğrenildi.

Shiraishi’nin işlediği cinayetler 2017 yılında kendisinin Tokyo yakınlarında Zama şehrindeki evinde Cadılar Bayramı’nda cesetlerin parçalanmış olarak bulunması sonucu ortaya çıktı. Shiraishi’nin evinde arama yapan Japon polisi 13,5 metrekarelik küçük dairesinde soğuk kutularda saklanan 9 insan kafası ve 240 kemik buldu.

Japon basını tarafından “Twitter katili” lakabı takılan Takahiro Shiraishi, ceset parçaları bulunmasının ardından 2017 yılında tutuklanarak yargılanmasına başlanırken 3 yıl süren yargılamalar devam ederken Shiraishi son celsede hakim karşısında işlediği cinayetleri büyük bir soğukkanlılıkla anlattı.

Shiraishi mahkemede öldürdüğü kişilerin ailelerinden özür dilerken öldürdüğü kişilere ait cesetleri parçalara ayırdıktan sonra etlerini çöpe attığını kemikleri dikkat çekmemesi için soğuk kutularda sakladığını itiraf etti.

Shiraishi,“Sadece yakalandığım ve başarısız olduğum için üzgünüm. Tutuklanmasaydım, hiçbir şeyden pişman olmayacaktım.” dedi.

Mahkeme Başkanı Shiraishi için tüm suçlamalardan sorumlu bularak idam cezasına çarptırdı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close