Ekonomi

İğrenç dolandırıcılık

Alanya’da esnaflık yapan Hikmet Bolat, 1,5 yaşındaki kızı Nihal Mina’yı 2014 yılında, 2016 yılında da yine 1,5 yaşındaki oğlu Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığından kaybetti. İki çocuğunu kaybeden acılı baba bu kez başka bir acı ile karşı karşıya geldi. Acılı baba ölen çocuklarının fotoğrafları ile sosyal medyada sahte hesap açılarak para istendiğini öğrenince Alanya Adliyesi’ne giderek, suç duyurusunda bulundu.

Acılı baba “Çocuklarımın resmini kullanarak insanların vicdanı duygularıyla oynayarak sosyal medyada hesap açıldığını dostlarım ve arkadaşlarım bana söyledi. Açılan hesaplara eklenen fotoğraflar ve banka hesap numaraları eklenerek yardım toplandığını öğrenince beynimden vurulmuşa döndüm. Bununla ilgili gereken yerlere şikayette bulundum. Konu hakkında emniyet birimleri çalışmalara başladı. Tahminlerime göre bu insanlar bu açılan hesaplar ve çocuklarımın resimlerini kullanarak ciddi paralar topladılar. Böyle bir hastalığın gerçek anlamda tedavisi için 18-20 milyon lira civarında bir para ile tedavi imkanı varken bu para başkalarının cebine haksız bir şekilde giriyor. Bu insanların bir an önce yakalanarak hak ettikleri cezayı almalarını istiyorum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Hikmet Bolat “ Kaybettiğim çocuklarımın üzerinden yapılan bu davranış vicdansızlıktır. Bu olayı duyunca acılarımız tazelendi. Toprak altında yatan çocuklarımın bile kemikleri sızlamıştır. Bu arkadaşlar kendilerini nasıl bu duruma sokabiliyor 3- 5 kuruş para için. İnsanların duygularını sömürüyorlar. Hiç kimse buna itibar etmesin. SMA hastalarını takip eden yardımsever vatandaşlar, hastalığı gerçekten taşıyıp taşımadığını tespit ettikten sonra yardım yapsın” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close