Dünya

İngiltere’den kaçış kuyruğu

İngiltere, mutasyona uğrayan koronavirüsün yeni türünün tespit edilmesi ve ardından bu halinin %70 daha hızlı bulaştığının tespit edildiğinin açıklanmasının hemen ardından paniğe kapılan birçok Avrupa ülkesi yeni bir dalganın başlamasının önüne geçmek için İngiltere seyahatlerini yasakladı.

Yeni virüs türünün açıklanmasının ardından Almanya, Hollanda, Avusturya, İtalya ve Belçika hükümetleri ani bir karar alarak İngiltere’ye gibi hava yolu ulaşımını kapatırken Fransa’nın da aynı uygulamaya gideceği öğrenildi.

Konu hakkında Twitter’dan bir açıklama yapana. Fransa Başbakanı Jean Castex, “Yeni sağlık riski göz önüne alındığında, İngiltere’den Fransa’ya tüm ulaşım araçlarıyla insan akışını bu gece yarısından itibaren 48 saat süreliğine durdurduk.” ifadesini kullandı.

Fransa Başbakanı Castex’in açıklamasının hemen ardından Paris’e gitmek isteyenler tren garında yoğunluğa neden olurken özellikle geceden yola çıkmak isteyen bir çok İngiliz vatandaşı havaalanında uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

Mutasyona uğrayan virüs yüzünden Almanya Federal Ulaştırma Bakanlığı yaptığı bir açıklama ile İngiltere ve Kuzey İrlanda’dan Almanya’ya yapılacak uçuşların ilk etapta 31 Aralık’a kadar geçerli olmak üzere  askıya alındığı aktarılırken yasağın Almanya’daki nüfusu korumak, yeni virüs türlerinin ülkeye girişini ve yayılmasını sınırlamak için alındığını ifade etti.

Fransa hükümeti de Almanya, Belçika, Hollanda ve İtalya gibi gece yarısından itibaren İngiltere ile tüm ulaşımın 48 saatliğine askıya alındığını duyurdu. Fransa hükümeti ayrıca İngiltere ile karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryoluyla yapılan mal taşımacılığı da dahil olmak üzere tüm seyahatlerin askıya alındığı aktarıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close