Dünya

Filipinler bu cinayeti konuşuyor

Filipinler’de yaşanan cinayet ülke gündemine bomba gibi düştü. Yılbaşı gecesi arkadaşlarıyla birlikte kutlamak isteyen hostes Christine Angelica Filipinler’in Makati kentindeki City Garden Oteli’ne gelerek hazırlıklar için odasına çıktığı daha sonra arkadaşlarına katılmadığı için odasında gidildiğinde hostesin otel odasında bulunan küvette ölü olarak bulunduğu öğrenildi.
Genç hostesin kendisi gibi hostes olan bir meslektaşı sabah saatlerinde uyandığında küvette gördüğü Chritine’nin uyuyakaldığını düşünerek üzerini battaniyeyle örterek uyumaya devam ettikten sonra birkaç saat sonra tekrar uyandığında banyoya gittiğinde Christine’yi yine küvette bilinci kapalı şekilde buldu ve teninin maviye dönmeye başladığını fark etti.
Hemen otel görevlilerine durumu bildirmesi üzerine otel odasına gelen sağlık çalışanları, Dacera’nın yaşamını yitirdiğini belirtti.
Christine’nin şüpheli ölümü üzerine Makati polis teşkilatı tarafından başlatılan soruşturmada, genç kadının bacaklarında morluk ve kesiklerin olduğu ortaya çıktı. Christine’nin yapılan otopsisi esnasında vücudunda, cinsel istismara uğradığına dair bazı göstergelerin olduğu belirtildi.
Christine’nin ölümü sonrası yerel medyada yer alan bir habere göre Christine ile aynı otelde yan odada bulunan 11 kişinin gözaltına alındığını, cinayet ve cinsel istismarla suçlandıklarını duyurdu.
Makati Emniyet Teşkilatı Harold Depositar, suçlamaların şu an için geçici olduğunu, otopsi ve toksikoloji raporlarını beklendiklerini vurguladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close