Dünya

Endonezya’da uçak faciası

Sriwijaya Havayollarına ait bir yolcu uçağı içinde 56 yolcu ve 6 mürettebatla Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan havalandıktan kısa bir süre radardan kayboldu. Radardan kaybolan yolcu uçağının Endonezya’da denize düştüğü açıklandı. Endonezya medyası, Sriwijaya havayollarına ait uçağın Cakarta’dan Pontianak’a gitmek üzere havalandığını aktardı. Yerel basında çıkan haberlere göre uçakta 10’u çocuk olmak üzere toplam 56 yolcu ve 6 mürettebat olmak üzere 62 kişi olduğu bilgisi yer alırken uçakla son irtibatın yerel saatle 14:40’ta kurulduğu aktarıldı. Şu ana kadar Sriwijaya Havayolları kaybolan uçakla ilgili olarak resmi açıklamada bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Endonezya Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati, kaybolan uçağın yer koordinatlarının henüz tespit edilmediği için uçağın yerinin tespit edilmesi konusunda Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi  ile çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Endonezya’da radardan kaybolan uçağın 27 yaşında bir Boeing 737-500 olduğu anlaşıldı. Cakarta’dan havalanan uçak yaklaşık 4 dakika sonra yaklaşık 3 bin metrede irtifa kaybettiği açıklanırken Sriwijaya Havayolları’na ait yolcu uçağının denize düştüğünden endişe ediliyordu. Yerel medyada da denizde uçağa ait bazı parçaların bulunduğuna ilişkin görüntüler paylaşıldı

Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan havalanan Sriwijaya’ya ait bir yolcu uçağı radardan kayboldu. İrtibatın kesildiği yolcu uçağının denize düştüğü açıklandı. Endonezya medyası, Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri’ne (TNI) bağlı birliklerin, uçağın düştüğü bölgenin koordinatlarını belirlediğini duyurdu. Uçağın düştüğü bölgede dalgıç ekiplerinin hazır bulunduğu ifade edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close