Dünya

ABD çocuk kitapları yazan yazarın çocuk istismarını konuşuyor

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan yazar Jennifer Wolfthal ve eşi Joseph Wolfthal’ın adı skandal bir olayda geçti. Çocuk kitapları yazan Jennifer en son yazdığı A Real Friend (Gerçek Arkadaş) isimli çocuk kitabı ile büyük bir sükse yakalarken çiftin çocuklarını 1Ocak günü çocuklarını hastaneye getirmesi üzerine skandal patlak verdi.

yazarı Jennifer Wolfthal ve eşi Joseph Wolfthal’ın adı, skandal bir olayda geçti.

Wolfthal çifti hastaneye götürdükleri çocuklarının evde düştüğünü ifade etmelerine rağmen hastanenin ihbarı üzerine hastaneye gelen dedektifler kızın evde düştüğünü, dişlerini çok sert fırçalayıp ağzını yaraladığını ve baş dönmesi (vertigo) yaşadığını söyleyen aileye inanmadı.

Dedektifler ve doktorlar tarafından hazırlanan raporda küçük kızın vücudundaki yaraların düşme sonucu olamayacağı kaydedildi. Hastanede tedavisine devam edilen küçük kızın yapılan testler sonucu zatürre, karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi birçok rahatsızlık tespit edildi. Ayrıca yine yapılan araştırmalar sonucunda küçük kızın yetersiz beslendiği ve vücudunun muhtelif yerlerinde çürük ve açık yaralar keşfedildi.

Dedektifler tarafından çapraz sorguya alınan Joseph Wolfhal çocuklarla eşinin daha çok ilgilendiğini ve eşinin çocuğunu dövüp yere fırlattığını itiraf etti.

Joseph’in ifadesi sonrası eşi Jennifer tutuklanarak cezaevine gönderilirken daha sonra 76 bin dolar kefaletle serbest bırakılırken çiftin diğer iki çocuğunun da yetersiz beslenmeden dolayı vücutlarında yara ve morluklar tespit edilirken çiftin çocuklarına devamlı olarak mısır gevreği, su ve sebze püresinden beslendiklerini ve gün içerisinde belirlenen saatler haricinde tuvalete gitmelerinin yasak olmasından dolayı altlarına yapmak zorunda kaldıkları öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close