Dünya

2015 Meksika güzeli insan kaçırma suçundan tutuklandı

2015 yılında düzenlenen Meksika Güzellik yarışmasında kraliçe tacını takarak Meksika güzeli olan Laura Mojica Romero, bir insan kaçırma çetesine üye olduğu gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Alınan ilk bilgilere göre 25 yaşındaki Laura Mojica Romero adlı güzel, suçlu bulunması halinde 50 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Yapılan operasyon kapsamında tutuklanan üç kadın ve beş erkekten biri olan Romero, Meksika’nın doğusundaki Veracruz eyaletindeki müfettişler tarafından yapılan açıklamada, yalnızca ilk adı Laura ile çağrıldı.

Yapılan resmi açıklamada 2015 Meksika güzelinin insan kaçırma konusunda uzmanlaşmış bir suç örgütünün sekiz üyesinden biri olarak nitelendirilirken soruşturma kapsamında 2 ay önce tutuklandığı ve tutuklanmasının özellikle duyurulmadığı iddia edildi.

Romero, 2015 yılında düzenlenen Miss Earth Oaxaca  yarışmasında birinci olarak tacını takmış aradan üç yıl geçtikten sonra düzenlenen bölgesel güzellik yarışmasında Miss Oaxaca 2018 seçilmesinin ardından, Kolombiya’da düzenlenen yarışmada 2020 Uluslararası Kahve Kraliçesi tacını takmıştı.

Meksika magazin basının da yakında takip ettiği ve ülkesinin tanınmış mankenlerinden biri olan Romero işletme mezunu olup verdiği son röportajında kendisini güzel bir yüzden daha fazlası olarak tanımlamıştı. Romero basına yaptığı açıklamalarda önceliğinin kadına yönelik şiddet sorununu çözmek olduğunu söylerken aynı zamanda Meksika’da meme kanseri ve lösemiye karşı mücadelede bir sözcü olarak tanınıyordu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close