Dünya

Uçak kazasından kurtulanlar ceset yediklerini itiraf ettiler

3 Ekim 1972 yılında Amerikan futbol takımı Old Christians ile birlikte Uruguay Hava Kuvvetlerine ait bir uçakla Santiago’dan Montevideo’ya yolculuk eden Jose ‘Coche’’in içinde bulunduğu uçak sisle kaplı And dağlarına çarpmıştı. Uçak personeli dahil 45 kişinin bulunduğu kaza sonrasında 16 kişi kurtulurken yaşanan olay 1993 yılında “Alive” adlı bir filme konu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde kazadan sağ kurtulan 16 kişiden biri olan José Luis ‘Coche’ Inciarte, İngiltere basınına kaza hakkında açıklamalarda bulundu. İncarte ve arkadaşları kaza sonrası ilerleyen günlerde kurtarılmayı beklerken açlıkla mücadelede dayanılmaz noktaya geldiklerinde kazada ölenlerin cesetlerini yediklerini itiraf etti. Açıklama ülke genelinde büyük ilgi görürken İncarte “aynı şeyleri kim yaşarsa yaşasın bunu yapmak zorunda kaldığında yapmakta en ufak bir tereddüt etmeyecektir” dedi.

İncarte’nin açıklamasının ardından İngiltere’de yayın yapan bir televizyon kanalı halen Uruguay’da yaşayan İncarte’yi canlı yayına bağlayarak yaşadıklarını izleyicilerine anlatmasını istedi.

İncarte yaptığı açıklamada “ And dağlarında yaşadığım kazayı unutmam asla mümkün olmadı. Bu artık benim hayatımın parçası oldu. Arkadaşlarımın etini yiyebilmek için büyük bir enerji ve zihin çabası harcadığını kaydederken, hayatta kalmak için başka bir seçeneklerinin kalmadığını ve o cesetlerden kestikleri parçaları yememiş olsalardı bugün hayatta kalmalarının imkansız olduğunu ve kazadan kurtulan her yolcunun aldığı ortak karar sonrası cesetleri parçalayarak yedik” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close