Dünya

Kuzey Kore lideri bu kez de Eğitim Bakanı’nı idam ettirdi

Dünyaya kapalı ülkeler arasında Kuzey Kore ilk sıradaki yerini korurken Kuzey Kore lideri lideri Kim Jong-un istemediği sürece ülke ile ilgili haber almak mümkün olmuyor. Güney Kore tarafından uluslararası basına Kuzey Kore ile ilgili haberler sevk edilirken bu kez de Kim-Jong’un kendi seçtiği Eğitim Bakanı’nı idam ettirdiği iddia edildi.

Geçmiş yıllarda Kuzey Kore lideri KiJong bir toplantı esnasında eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atmak ve bir generali de piranhalara parçalatarak öldürtmesiyle gündeme gelmiş, dünya bu olaylar ortaya çıkınca dehşete kapılmıştı.

Kuzey Kore lideri Kim-Jong hakkında ortaya atılan iddialardan birisi de vatandaşlarından Covid-19’a yakalananları kurşuna dizdirdiği söylenirken Kuzey Kore resmi makamları tarafından yapılan açıklamalarda ülkede hiç koronavirüs vakası olmadığı ifade ediliyordu.

Covid-19 salgını yüzünden Kuzey Kore’de ekonomik anlamda zor günler yaşanmasına rağmen Kim Jong-un bir yandan görkemli askeri geçit törenleri düzenleyip düşmanlarına gözdağı verirken bir yandan da yaşanan krizleri ortaya koyarak herkesi şaşırtmıştı.

Amerika’nın önde gelen gazeteleri Mirror ve New York Post’ta yer alan haberlere göre Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yeterli sayıda görüntülü arama yapmaması yüzünden eğitim bakanını idam ettirdiği iddia edilirken Kim-Jong’un ilkelerini uygulamalarda eğitim bakanını yeterli bulmadığı ve daha önce de iş yükünü şikayet etmesi yüzünden idam ettirdiği belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close