Dünya

Prens Henry’den uyuşturucu itirafı

Prens Harry, Ağustos 1997’de Paris’te bir araba kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana’nın oğlu Prens Henry annesini kaybettiğinde 12 yaşındaydı. İngiliz kraliyet ailesi için BBC tarafından hazırlanan bir röportajda Prens Harry zihinsel sağlıkla ilgili çocukluk travmalarına dair itiraflarda bulundu.

Kraliyet ailesinin kendisine kurduğu baskıyla 20’li ve 30’lu yaşlarda kurduğu baskı üzerine Henry çok fazla içtiğini, uyuşturucu kullandığını ve ağır anksiyete ile panik ataklar geçirdiğini anlatırken annesinin kendisini takip eden paparazzilerden kaçmak isterken ölmesi üzerine yaşadığı travmayı atlatmak isterken bir haftada içilen alkol miktarını bir günde içtiğini, annesinin ölümünden 10 yıl sonra bile, hissettiklerini daha az hissetmek için uyuşturucu kullanmayı canının çektiğini belirten Harry, kamusal görevleri yerine getirmesi gereken kraliyet ailesinin üst düzey üyesi olarak ‘ağır anksiyete ve panik ataklar geçirdiğini’ aktardı.

Prens Henry 28-32 yaş arasını ‘ağır anksiyete ve panik ataklar eşliğinde hayatımın kabus dönemi’ diye nitelendirirken zihinsel olarak zor durumda olduğunu, ne zaman kravat takmak istese kendisini rolünü oynamak zorunda olan birisi olarak gördüğünü ve evinden çıkmak istediğinde ter içinde kaldığını ifade etti.

Prens Henry o dönemi anlatırken kendisini alkol ve uyuşturucu almaya istekli hissettiğini, bu tercihinin asıl sebebinin hissettiklerimi daha az hissettiren şeyleri denemeye ve yapmaya istekli olduğunu özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri neredeyse bir haftalık alkol tükettiğini ve bunu bazı şeyleri maskelemek için yaptığını söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close