Dünya

İngiltere seri katilin son cinayetini hala çözemedi

1960’lı yıllarda İngiltere’de 12 kişiyi öldürdüğü kanıtlanan seri katil Fred West ve eşi Rose hakkında gazeteci ve spiker Sir Trevor McDonald ve ekibi, seri katilin son çözülmemiş cinayeti için belgesel çekerken çekim yaptıkları mekanda, katilin kurbanı olduğuna inanılan ama cesedi bulunamayan genç kıza ait kanıt buldu. Polis ekipleri olay yerine gelerek aradan 53 yıl geçmiş olmasına rağmen Mary Bastholm’un (15) cesedini bulmak için mekanda kazı başlattı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Craig Holden basına yaptığı açıklamada, “Elde edilen son bulgular Mary Bastholm davasında yeni ve potansiyel olarak önemli bir kanıt olarak görüyoruz.” dedi.

Mary Bastholm’un çalıştığı iş yerinin bodrum katında başlatılan kazı çalışmasının tamamlandığı ve insan kalıntısına rastlanmadığı açıklanırken yapılan resmi açıklamada “ Belgesel çekimi yapan ekip tarafından fotoğraflanan mavi malzeme tanımlanmadı ama gömülü bir boruya bağlı olabileceğini tespit ettik” ifadeleri yer alırken yeni yapılan çalışmalarda bodrum katında 6 odak noktaya kilitlendiklerini ve kazılan her santimetrenin büyük bir titizlikle incelendikten sonra fotoğraflandığı bilgisine ulaşıldığı açıklandı.

Emniyet Müdür Yardımcısı Craig Holden, Mary’nin bulunmamasına ailesi kadar bizde üzüldük. Mary’in çalıştığı iş yerinin bodrumuna gömülmediğine inanıyorum dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close