Gündem

Okul arkadaşı tarafından kaçırılan 14 yaşındaki kız 8 gün sonra bulundu

İstanbul’un Maltepe ilçesinde meydana gelen olayda 14 yaşındaki Elanur A. aynı okulda öğrenim gören 17 yaşındaki Murat A. ile arkadaş oldu. Elanur’un cep telefonu olmaması nedeniyle ikili sosyal medya hesabından görüşürlerken iddialara göre Elanur A. bir süre sonra tehditler almaya başladı. 24 Mayıs günü Elanur ile okulda karşılaşan Murat A. bıçak zoru ile Elanur’u önce Tuzla’ya götürülürken, daha sonra da Maltepe Zümrütevler’de bir binanın çatı katına getirilerek burada 8 gün boyunca zorla tuttu.

Elanur A. dışarda biraz gezmek için ikna ederek dışarı çıktıklarında Murat A.’nın annesi ile karşılaştı. Murat A.’nın ailesinin polisi araması üzerinde genç kız kurtarılarak polis merkezine götürüldü.

Elanur A. kurtarıldıktan sonra verdiği ifadesinde “Telefonum olmadığı için sosyal medya hesabından konuşmaya başladık. İlerleyen zamanlarda bana sapıkça mesajlar atmaya başlayınca arkadaşlığımızı sonlandırmak istedim. Bu sefer de beni tehdit etmeye başladı Olayın yaşandığı gün okul çıkışı beni takip etmeye başladı. Daha sonra arkamdan bıçak dayayarak beni zorla götürmeye başladı. Sonra beni Gebze minibüslerine bindirdi ve Tuzla’ya götürdü.” dedi.

“Tuzla’da bir çatı katında kalırken yemek için akşamları dışarı çıkıp bayat ekmek alıp geliyordu. Tahta üzerinde yatıyorduk. Onu güçlükle Maltepe’ye dönmeye ikna ettim. Daha sonra Maltepe’ye geldiğimizde dışarı çıkmak için ikna ettim ve dışarı çıkınca annesi ile tesadüfen karşılaştık. Annesi daha sonra polisi arayınca polis ekipleri gelip beni kurtardılar. Murat A. ve ailesi tarafından şikayetçi olmaması için baskı gördüğünü, kendi ailesi geldikten sonra ise şikayetçi olduğunu “dile getirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close