Dünya

ABD ve İsrail’de yeni vaka sayılarında ciddi artış yaşanıyor

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayılarının hızla artması ve buna bağlı ölüm sayılarındaki artış endişe yaratmaya devam ediyor.

ABD genelinde koronavirüs yüzünden dün 833 kişi hayatın kaybederken toplam ölüm sayısı 622 bin 469 oldu..
ABD genelinde en yükse vaka sayısı California’da meydana gelirken bugüne kadar, 4 milyon 148 bini aşkın koronavirüs vakası yaşanırken California’yı Texas 3 milyon 356 bini aşkın vakayla ve 2 milyon 920 binden fazla vakayla Florida izledi.
İlk günden bu yana koronavirüs sonucu en çok can kaybı 64 bin 694 ile California’da yaşanırken bu eyaleti 54 bin 739 ile Texas ve 54 bin 99 olarak New York takip etti.

İstatistiklere göre bugüne kadar Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine göre ABD halkının %72’sinin en az bir doz aşı olduğu açıklanırken 198 milyon 595 binden fazla kişiye ilk doz, 168 milyon 689 binin üzerinde kişiye ise ikinci doz aşı yapıldı.
Koronavirüs salgını döneminde en az vakaların görüldüğü İsrail’de tekrar yeni vakalarının görülmesi paniğe yol açarken 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerinin sayısının 6 bin 694’e, toplam vaka sayısının 951 bin 225’e ulaştığı ifade edildi.

Halen koronavirüs hastası 559 kişinin durumlarının ağır olduğu İsrail’de dün ortaya çıkan vaka sayısı 1 Şubat’tan bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olduğuna işaret edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close