Dünya

Sigorta parası için çocuğunu öldürdü

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Teksas eyaletinin Houston şehrinde meydana gelen olayda  Ashley Marks adlı bir kadın, oğlunu öldürerek sigortadan para almaya kalkışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Ashley Marks çıkarıldığı mahkeme tarafından çocuğunun hayat sigortasından para almak için 2020 yılında çocuğuna ilaç vererek öldürmekle suçlanırken mahkemeye Amerikan halkı yoğun ilgi gösterdi.

Mahkeme kayıtlarına göre Ashley Mark eşi ile sorunlar yaşadıktan sonra eşinin evi terk ettiği, Ashley’in de kendi çocuğunu ilaç vererek öldürdükten sonra çocuğunun babasında iken öldüğünü göstermek istediği öğrenilirken küçük çocuğun yapılan otopsisinde kanında yüklü miktara kokain ve metamfetamin çıktığı öğrenildi.

Mahkeme kayıtlarına göre Ashley Mark çocuğunu öldürmeden kısa bir süre önce çocuğu için hayat sigortası yaptırdıktan sonra başka bir sigorta şirketine de sigorta yaptırmak istediği ama iki hayat sigorta poliçesinin yapılmasının kanunen imkansız olduğu için reddedildiği ifade edilirken, Ashley’in  mahkemede hakkında ortaya atılan iddiaları reddettiği öğrenildi

Mahkeme kayıtlarına göre Ashley’in sigorta uzmanı olduğu ve bu cinayeti planlı bir şekilde yaparken bir anlık hata sonucu ikinci poliçeyi yaptırmaya kalkıştığı belirtilirken Ashley ise ayrı yaşadığı eşinin daha önce çocuğuna uyuşturucu verdiğini iddia ederek çocuğunun ölümünden asıl sorumlunun ayrı olduğu eşi olduğunu iddia etti.

Duruşmada hakkında beraat kararı isteyen Ashley Marks’ın bu talebi reddedilirken avukatının kefaletle serbest bırakılma isteği de reddedildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close