Dünya

Apple yeni telefonunu daha piyasaya sürmeden zam yaptı

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından iPhone 12 serisinin arkından Apple kullanıcıları yeni çıkacak telefon modelini büyük bir merakla beklerken Apple ,iPhone 13 serisini önümüzdeki eylül ayında tanıtmayı planlıyor. Kullanıcılar yeni model telefonda teknik özelliklerin yanında en çok merak ettikleri konuların başında ise fiyatı geliyor. Apple diğer telefon firmalarının aksine rakiplerinden daha yüksek bir fiyat politikası belirleyerek tüm ürünlerini yüksek fiyatlardan satışa sunuyordu.

Bir çok kullanıcı Apple’ın iPhone 13 serisi telefonlarını daha önce piyasay sürdüğü iPhone 12 ile aynı rakamlarda tutacağını düşünürken işler bir anda değişti.

Digi Times dergisinin iPhone’larla ilgili ortaya attığı iddialara göre iPhone telefonlarda kullanılan ve  dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan  TSMC’nin işlemci fiyatlarına yüzde 20’ye varan zamlar yaptığını okuyucularına duyururken haberin devamında ise Apple’ın A15 Bionic işlemcilerinin daha pahalıya mal olacağı anlamına geliyor. Bu nedenle iPhone 13 modelleri, zamlı fiyatlardan satışa sunulabilir denildi.

Dergideki haberin devamında ise Apple’ın TSMC’nin yaptığı zamların doğrudan tüketiciye yansımayacağını ve iPhone 13 serisinde yüzde 3-5 aralığında bir fiyat artışı olacağını iddia ediyor.

ABD’li şirket, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 12 modellerinde fiyat artışı olmaması için kutudan şarj adaptörünü çıkarmak zorunda kalmıştı.

Phone 13 modellerinde gelişmiş kamera sensörleri ve ekran teknolojileri kullanacak Apple’ın nasıl bir fiyat politikası benimseyeceği herkes tarafından merak ediliyor.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close