Ekonomi

Kosgeb Hibe Kredi Dolandırıcılığı

Kosgeb Hibe Kredi Dolandırıcılığı

 

Şüphesiz Kosgeb konusunda en çok konuşulanlardan biri girişimcileri farklı bilgilendiren ve daha en başında yanlış yönlendiren bir kesimin olması. Bunu şahıs düzeyinde hatta firma düzeyinde yapanlar bile mevcut. İşin içinde hibe olması tabi girişimciyi heyecanlandırırken bazı kendini uyanık zannedenlerde bu yolda girişimciyi yolacak tavuk olarak görüyorlar. İşin kötü tarafı bunu çok ileriye götürenler var. Eğitime katılmadan sahte sertifika gibi dolandırıcı ve suç teşkil eden şeylerle uğraşanlardan Kosgeb hibe kredi dolandırıcılığı yapanlardan kesinlikle uzak durmak son derece önemlidir.

Dolandırıclara Prim Vermeyin

Kısa yoldan hızlı olsun diye yapılacak yanlış tercihler bir gün önünüze çıkabilir ve çok ciddi zararla olayın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Örneğin eğitime katılmadan sertifikanız oldu ve bir şekilde ilk başta anlaşılmadan her şey tamamlandı iş kuruldu, destekler alındı. Ancak kosgeb girişimcilerini her zaman takip eder yıllar sonra yapılan araştırmada bu ihbar da olabilir. Bir başkası üzerinden şüphelenip izlemeyede alınabilir her şeyden ötürü olabilir. Sertifikanızın sahte olduğu anlaşıldı. Size yapılan tüm ödemelerin o günkü faiziyle geri alınması söz konusu olur. İşletmeniz batar, davalar, cezalar derken çok büyük kayıplar verirsiniz. Dolayısıyla kısa yoldan hallederim mantığını bir kere kafanızdan çıkarın ve size kim bu şekilde gelirse ondan uzaklaşın.

Alanında Uzman Danışmanlık Şirketleriyle Çalışabilirsiniz

Tabi bu demek değildir ki danışmanlık almak kötü fikir. Bu işi hakkıyla yapan ve en başından itibaren girişimciyle kordineli çalışan danışmanlık şirketleri bulunmaktadır. Zaten bu yapıların en önemli özelliği sözleşme ile çalışırlar. Her iki tarafın güvenceye alınması ve tüm şartların belirtilmesi önemli bir artıdır. Bu süreçte karşılıklı hem güven hem de süreç tecrübesiyle danışmanınız size ciddi yol gösterecektir. Özellikle eğitim sonrası iş planı hazırlama ve kurula hazırlık sürecinde deneyimli kişilerle çalışmak iyi bir fikir olabilir. Tabi illa bir danışmanlık hizmeti almak zorunda değilsiniz. Kosgeb her zaman belirtiyor. Her türlü bilgi internet sitesinde var. Ayrıca eğitim süresince yine her türlü bilgiye vakıf oluyorsunuz. Yine sonrasında kurum size birini atıyor ve onunla iş planı hazırlama sürecinde fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası aslında her sektörde, her alanda olabildiği gibi bu alanda da Kosgeb Hibe Kredi Dolandırıcılığı yapanlar var diye biz herşeyden vazgeçip adım atmaktan korkmamalı ve yatırım girişimlerimizi usulüne uygun yapıp dikkatli olursak başımıza kötü bir iş gelmeyeceğini bilmeliyiz.

 

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close