Gündem

Diş tedavisi olmak için memleketine geldi, aort damarının değiştirilmesi gerektiğini öğrendi!

Diş tedavisi olmak için memleketine geldi, aort damarının değiştirilmesi gerektiğini öğrendi!

 

Almanya’dan ülkemize diş tedavisini yaptırma amacıyla gelmiş olan 61 yaşında bulunan Hüseyin Bozyer, ani bir şekilde başlamış olan karın ağrısı şikayetinin ardından gerçekleştirmiş olduğu check-up esnasında aort damarının yırtılmak üzre olduğunu öğrenmiş oldu. Soluğu hızlı bir şekilde Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Profesör Doktor Ahmet Baltalarlı ile birlikte Profesör Doktor Mustafa Saçar’ın yanında almış olan Bozyer, başarılı bir şekilde gerçekleşen operasyon sonucunda da sağlığına kavuşmuş oldu.

Almanya’da yer alan Wolfen kenti içerisinde otobüs şoförlüğü yapmakta olan 61 yaşında bulunan Hüseyin Bozyer, memleketi Denizli iline hem senelik iznini burda geçirme hem ise diş tedavisini olma maksadıyla geldi. Diş tedavisi yaptırdığı esnada ani bir şekilde karın ağrısı başlamış olan Bozyer, tavsiyelerde bulunulmasının ardından Özel Denizli Cerrahi Hastanesi içerisinde genel sağlık taramasına (check-up) girmiş oldu. Sağlık taramasının ardından ise Bozyer’in aort damarının yırtılmak üzre bulunduğu bilgisine ulaşıldı

Sağlık taramasını gerçekleştirmiş olan hekimlerin Kalp ile Damar Cerrahisi Uzmanlarından Profesör Doktor Ahmet Baltalarlı ile birlikte Profesör Doktor Mustafa Saçar’a yönlendirmesinin ardından yırtılmak üzere olduğu açıklanan aort damarıyla ilgili olarak Bozyer, hızlı bir şekilde anjio ünitesine alınmış oldu. Gerçekleşmiş olan kapalı ameliyat (EVAR) ardından aort damarı değiştirilmiş olan Bozyer, kısa zaman içinde de sağlığına kavulup Almanya’ya dönüş gerçekleştirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close